Академик Бултекс 99 грабна втора убедителна победа в шампионата на Националната баскетболна лига. Пловдивският тим надигра като гост Спартак Плевен с 85:68 /31:19, 29:20, 11:17, 14:12/ след отлична първа част, в която вкара общо 60 точки на домакините. Отборът на Дарко Костич започна отлично в нападение и бързо натрупа чувствителен аванс от над 20 точки на почивката. През втората част домакините се опитаха да се върнат в мача, но в последната четвърт Академик Бултекс 99 отново пое контрола на мача.

Капитанът Васил Бачев бе над всички със своите 26 точки 6 борби. Питър Олисемека записа дежурния си дабъл-дабъл от 16 точки и 13 борби,  11 точки добави центърът Никола Вуйович. За Спартак Константин Коев завърши с 18 точки и 6 борби, 17 плюс 5 асистенции добави Цветослав Острев, а 13 точки и 8 борби регистрира Николай Върбанов.