Локомотив (Пд) разгроми с 4:1 Берое в мач от 24-ия кръг на Първа група, обръщайки резултата, след като гостите поведоха. С този успех ба туширано част от напрежението в пловдивския клуб след последните негативни резултати. Гостите пък играха с човек по-малко след като в 33-ата минута Карлос Охене получи червен картон.

Феновете на домакините издигнаха плакати срещу президента Христо Крушарско и останалите членове на ръководството  на клуба. Още в 10-ата секунда Иван Бандаловски от тима на заралии получи жълт картон. В 22-ата  минута гостите поведоха в резултата. Иван Бандаловски изведе Рубен Бригидо на чиста позиция, който овладя топката и простреля Мартин Луков за 0:1.  Домакините обаче не се стъписаха е се хвърлиха в атака. В 32-ата минута  Стивън Езе свали топката с глава към зоната пред вратата на съперника Димитър  Везалов я овладя и стреля.  Никита  Баранов в опита си да изчисти коженото кълбо улучи с него Димитър  Везалов. В резултат на рикошета топката влезе във вратата на Берое за 1:1. Минута по-късно гостите понесоха втори удар, оставайки на терене с човек по-малки, след като халфа им Карлос Охене получи директен червен картон. Съдията Стефан Апостолов го изгони от игра, заради опит да ритне без топка Парвиз Умарбаев, който го фаулира. Домакините се възползваха от численото си предимство и вкараха втори гол. В 39-ата минута Димитър Илиев пусна пак отляво на новото попълнения Един Бахтич, който овладя топката е с мощен удар се разписа за 2:1. Заралии опитаха да реагират, но "черно-белите" се защитаваха добре. Секунди преди почивката Мартин Камбуров стреля опасно, но топката излезе в аут.  В началото на второто част заралии опитаха натиск. В 54-ата минута те поискаха дузпа, след като  Стивън Езе в наказателно поле на своя тим вдигна  високо крака си, и закачи с малко  с темето на Рубен Бригидо. Рефърът Стефан Апасталов прецени, че няма основание да отсъди най-тежкото наказание във футбола. Домакините постепенно овладяха инициативата. В 61-ата минута Димитър Илиев отправи коварен удар към вратата на противника, но топката излезе в аут.  Четири минути по-късно той покачи на 3:1 с диагонален удар след подаване на Анте Аралица. В 84-ата минута влезлият на смяна Ален Ожболт окончателно довърши гостите, вкарвайки четвъртия гол за Локомотив (Пд). Той се разписа с глава след центриране на Момчил Цветанов. До края на срещата и двата съперника не създадоха опасни положения за гол и "смърфовете" постигнаха първата си победа през пролетта.

Локомотив (Пд)Луков, Стивън Езе, Димитър Везалов, Милош Петрович, Момчил Цветанов (84- Момчил Цветанов), Абделхаким Буна, Игор Банович, Парвизджон Умарбаев (55- Янко Ангелов), Един Бахтич (74- Ален Ожболт),  Анте Аралица, Димитър Илиев, Анте Аралица

Берое: Душан Перниш, Милен Желев, Александър Цветков (68- Алфредо Мартинс ),  Иван Бандаловски,  Карлос Охене, Мартин Камбуров, Александър Василев,  Педро Еужениo (88- Стоян Иванов), Никита Баранов, Рубен Бригидо (68- Матеус Леони), Иван Минчев.