Марица (Пловдив) ще играе срещу Казанлък Волей (Казанлък) в последното си домакинство от редовния сезон в НВЛ. Двубоят ще се играе утре, от 18:00 б.в. в зала Колодрума.

Миналата седмица шампионките победиха Перун (Варна) в два поредни двубоя във Варна. В среща от 13-ия кръг в Националната волейболна лига Жълто-сините победиха с 3:0 (25:8, 25:8, 25:6). Това беше 70-та поредна победа за момичетата на Иван Петков в НВЛ. По-малко от 24 часа по-късно маричанки победиха с 3:0 (25:12, 25:17, 25:7) варненки и в среща реванш от четвъртфиналите в турнира Купа България и след успеха в първата среща с 3:0 (25:11, 25:5, 25:7) се класираха за полуфиналите.

Казанлък Волей загуби домакинството си на Левски (София) с 0:3 (18:25, 12:25, 20:25) в среща от 13-ия кръг от НВЛ.

Марица е лидер с пълен актив от 39 точки, 39 спечелени гейма и само с един загубен гейм. Казанлък Волей е на седмото място с 11 точки.

В първия двубой между Марица и Казанлък Волей този сезон в НВЛ маричанки победиха с 3:0 (25:9, 25:9, 25:15) в зала Багира в Казанлък.

Съдии на двубоя ще бъдат Асен Дончев и Стилиян Дончев.