Академик Бултекс 99 записа 10-а загуба от началото на сезона в НБЛ. Пловдивският тим отстъпи като гост на Берое с 91:77 /26:21, 18:23, 26:17, 21:16/ и продължава да бъде на пето място в класирането с 8 победи. Отборът на Асен Николов бе напълно равностоен до почивката, но през втората част не успя да спре устрема на домакините.

Берое спечели първата четвърт, но във втората гостите не само че успяха да изравнят, но и дръпнаха с 3 точки 2 минути пред паузата. В крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивка при равен резултат. В последвалите минути до край Берое започна да трупа аванс, който успя да задържи. Тре Когинс бе големият коз на старозагорци с неговите 28 точки, от които 8 от 15-те тройки за своя тим. Конър Франкамп добави 17 точки, Александър Янев – 11.

За Академик Бултекс 99 най-полезен бе Питър Олисемека с дабъл-дабъл от 17 точки и 12 борби, Трой Франклин добави 13 точки, Васил Бачев – 12. В следващия кръг Академик Бултекс 99 почива, а в сряда гостува на македонския Кожув в последен мач от редовния сезон на Балканската лига.