Спартак (Пловдив) победи Бенковски (Куртово Конаре) с 4:1 в мач от 24- ти кръг на първенството в Б- областна група- Запад.

Любомир Цеков откри резултата в 8-ата минута от дузпа, отсъдена за спъване в наказателното поле на Андон Андонов. Десет минути по-късно той вкара втория си гол в мача с удар от около 25 метра.

Николай Христозов направи резултата класически в 27ата  след като засече от упор центриране на Стефан Учиков от ъглов удар.

В 34-ата минута  Спартак направи принудителна смяна, след като Митко Илиев се контузи и бе заменен от младия Кристиян Кодуков.

През втората част паднаха още два гола.

В 56-ата минута Андон Андонов покачи на 4:0 за Спартак, след като бе оставен непокрит в наказателното поле и със силен удар вкара топката в мрежата.

Домакините стигнаха до почетен гол в последната минута, когато пловдивчани вече бяха свалили темпото.

Играещият днес треньор Стефан Учиков през второто полувреме вкара в игра още 4- ма юноши- Атанас Бучов, Мариян Гиров, Цветелин Петров и Димитър Ченчев.

В следващия кръг, на 24 май от 18:00 часа, "гладиаторите" приемат тима на Спартак Ново село.