Марица победи с 2:0 Спартак в пловдивското дерби  от първия кръг в турнира за Купата на България. Двубоят се игра на стадион "Тодор Диев" пред около 2000 зрители.

Гладиаторите започнаха добре мачa и още в 1-ата минута  Здравко Жилов се озова отлично срещу вратаря Илия Николов, но в последния момент топката му бе избита от защитник на Марица.

В 3-ата минута Кирил Георгиев центрира от дясно, но Любо Цеков стреля от въздуха право в ръцете на Николов.

Гостите отговориха със силен удар на Тодор Тимонов от фаул, но Костадин Велков се намеси отлично и изби в ъглов удар.

До края на първото полувреме двата отбора не създадоха чисти голови ситуации с изключение на няколко корнера пред вратата на Спартак.

Второто полувреме започна с пропуск на Здравко Жилов, който изскочи сам срещу Илия Николов, но опитния вратар спаси удара.

Мартин Анастасов откри резултата в 70-ата минута , след като се оказа най- съобразителен в наказателното поле и стреля покрай вратаря.

Няколко минути Костадин Велко изби топката, но я изпусна и тя попадна в Джунейт Узунов, който не празна врата вкара за 0:2.

Треньорът на Спартак Стефан Учиков отново използва двама юноши от школата на клуба- Мартин Симеонов и Мариан Гиров.

В 87-ата минута  Спартак можеше да вкара почетен гол, но ударът на Кирил Георгиев от Фаул бе избит в ъглов удар от Илия Николов.