Локомотив (Пловдив) продължава да мачка наред в Първа лига. Този път възпитаниците на Бруно Акрапович разбиха като гост Етър във Велико Търново с 0:5. Това е и първа домакинска загуба за „виолетовите“ от началото на сезона.

Локомотивци откриха резултата още в 4-та минута. Ален Ожболт бе изведен от Димитър Илиев и очи в очи с Христо Иванов не сгреши и се разписа за 0:1. В 38-та минута пловдивчани удвоиха своята преднина. Многоходова акция през Умарбаев и Ожболт завърши с изстрел на Димитър Илиев, който бе безпощаден за 0:2. В края на първата част Локомотив стигна и до дузпа. Димитър Илиев бе съборен в наказателното поле на „болярите“ и съдията Петър Костадинов отсъди наказателен удар. Капитанът застана зад бялата точка и хладнокръвно направи 0:3.

В 71-та минута Локомотив стигна до четвърто попадение! Стивън Езе с глава се разписа за 0:4. Нигерийският защитник оформи и крайното 0:5 минута преди края на редовното време!