Носителят на Купата на България Локомотив (Пд) започна успешно защитата на трофея, побеждавайки с 2:1 Литекс в мач от 1:8 финалите. До успеха обаче  "черно-белите"  стигнаха трудно, като се наложи да обръщат двубоя, след като съперниците им поведоха в резултата през втората част. Димитър Илиев вкара двете попадение ца "смърфовете". Така те се класираха за следващия кръг. В днешния мач "смърфовете" не можеха да размитат на наказания си защитник Стивън Езе и санкциониранят старши треньор Бруно Акрапович.

През първото полувреме домакините имаха надмощие, но проявиха неточен мерник пред вратата на съперника. Още във втората минута Димитър Илиев подаде на Бирсент Карагарен, който пропусна пред вратата на гостите. Пет минути по-късно съотборникът му Анте Аралица се размина с топката пред вратата след центриране на Димитър Илиев. Футболистите на Литекс разчитаха на контраатаки, при една от които в 18-ата минута Иван Митрев стреля неточно. В 26-ата минута Бирсент Карагарен  отпави удар от малък ъгъл, но топката се удари в крак на противников футболист и излезе в корнер. След неговото изпълнение Анте Аралица отправи удар с глава, но вратарят на ловчанлии  Петър Петров хвана топката. В 41-ата минута  Георги Иванов от Литекс прати топката в аут с неточен удар. Секунди преди почивката Бирсент Карагарен отново бе в основата на опасността, след като центрира, топката попадна в Момчил Цветанов, но тя бе избита след удара му. Съотборникът му Уирис Гоставо  пое коженото кълбо, но го прати в аут. В игра за "черно-белите" през второто полувреме влезе опитният халф Георги Илиев, който раздвижи играта им.  В 47-ата минута той изведе Идин Бахтич на удобна позиция, но стражът на гостите Петър Петров изби изстреляната от него топка. Три минути по-късно Петър Витанов стреля в ръчета на вратата на Литекс. Ловчанлии се бориха мъжки и разчитаха на контраатаки. При една от тях в 66-ата минута Иван Митрев се възползва от грешка на Милош Петрович и откри резултата за 0:1. Локомотивци реагираха и се хвърлиха в атаки. В 69-ата минута Бирсент Карагарен излезе на удобна позиция, но Петър Петров изби токата след удара му. В 75-ата минута Димитър Илиев изравни за 1:1, разписвайки се във вратата на противника след подаване на Бирсент Карагарен. Натискът на "черно-белите" продължи и в 88-ата минута Димитър Илиев донесе победата на своя отбор с втория си гол в мача след центриране на Георги Илиев и грешка на вратаря на Литекс Петър Петров, изпуснал топката.