Локомотив (Пд) поледи с 3:0 като гост Дунав в мач от 19-ия кръг на Първа лига. В 14-ата минута Динис Алмейда изведе с дълъг пас Димитър Илиев, който се освободи от защитата на Дунав, остана сам срещу Благой Макенджиев и отбеляза  за 0:1. "Черно-белите" продължипа да нападат повече.  В 34-ата минута Ален Ожболт навлезе на скорост в наказателното поле и стреля, но топката излезе в аут. Седем минути по-късно той вече бе точен. След нова грешка в защитата на Дунав Димитър Илиев подаде на Ален  Ожболт, който напредна и регистрира второ попадение за Локомотив.

След почивката футболистите на Дунав заиграха по-добре, като на няколко пъти създадоха опасни ситуации пред вратата на Локомотив. В 68-ата минута и гостите от Пловдив имаха шанс да отбележат - Бирсент Карагарен стреля от малък ъгъл, но Макенджиев изчисти в корнер. В 84-ата минута Георги Илиев отправи опасен удар по земята към вратата на домакините, но топката срещна страничната греда. В 88-ата минута Бирсент  Карагарен вкара отблизо и направи резултата класически за Локомотив.