Ботев (Пловдив)  загуби с 0:4 от Олександрия (Украйна) в първата си контрола от лагера в Турция. Двубоят се игра   на терена на Gold City в Алания. "Жълто-черните" футболисти излязоха с фланелки   в памет на привърженика на отбора  Тоско Бозаджийски, който бе убит в гръцкия град Солун  на 5-ти януари.
В 10-ата минута Антонио Вутов излезе на удобна позиция и стреля, но защитник на съперника изчисти топката. Шести минути по-късно Станислав Шопов отправи неточен удар.  Футболистите на Олександриязапочнаха да нападат по-често и в 28-ата минута Денис Остименко откри резултата. Пет минути по-късно Янко Георгиев парира силен удар на играч на съперника.  Минута преди почивката Александър Тонев предприе самостоятелен рейд и стреля,  но битата от него топка  от крак на защитник и излезе в ъглов удар. Украинците започнаха по-добре второто полувреме и в 50-ата минута Дмитро Шастал  отбеляза втория гол в тяхна полза.  В 61-ата минута Филип Филипов излезе на удобна позиция, но прати топката в аут. Максим Задерака вкара третото попадение за Олександрия в 67-ата минута. Украинските футболисти  продължиха да диктуват темпото на игра и създадоха няколко опасни положения пред вратата на "канарчетата".  В  81-аата минута Валери Лукашевич фиксира крайното 4:0 в  тяхна полза

Ботев: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Костадин Ничев, Кристиан Димитров, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев, Станислав Шопов, Тодор Неделев, Александър Тонев, Антонио Вутов (Георги Аргилашки, Филип Филипов, Атанас Стоименов, Димитър Тонев, Станислав Работов, Стефан Попов, Бисер Бонев, Петър Итов)