Настоящият носител на Купата на България Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 Левски (София)в първия полуфинал на турнира. Двубоя изгледаха от трибуните новият собственик на "сините" Наско Сираков и селекционерът на националния отбор на България по футбол  Георги  Дерменджиев. В 9-ата минута след центиране от корнел  Янис Каргас от гостите стреля неточно с глава. Пет минути по-късно Милан Миятович не успя да хване топката след центиране от ляво. коженото кълбо  стигна до Бирсент  Карагарен, който не успя да нанесе хубав удар. Вратарят на столичани застана добре с тяло и му попречи, след което негов съотборник изчисти. Локомотивци поведоха в 23-ата минута. Янис Каргас сгреши при изнасянето на топката, тя Попадна в Димитър  Илиев, който с отмерен удар се разпика за 1:0. Това попадение окрили домакините, които продължиха да натискат съперника. В 29-ата минута Парвиз Умарбаев стреля над вратата на "сините".

Секинду преди почивката "черно-белите" организираха майсторска атака, Йосип Томашевич от аутлинията пусна към Бирсент Карагаре, който пусна пас към Бирсент Карагарен,  който на празна врата се разписа за 2:0. В началото на второто полувреме футболистите на Левски опитаха натиск. В 47-ата минута стана голямо разбъркване пред вратата на "смрфовете", нито един играч на гостите не успя да ненесе решителен удар. В 52-ата минута Янис Каргас получи жълт картона след като фаулира излизащия на добра позиция Анте Аралица. Локомотивци поискаха червен картон за футболиста на Левски, но съдията Ивайло Стоянов прецени, че няма основание да го изгони от игра. Домакините заиграха по-внимателно в отбрана, с мисълта да не допуснат гол. В 69-ата минута Станислав Костов от Левски  излезе на добра позиция и се опита да преодолее Пламен Луков, но стреля слабо и вратарят на домакините изби. В 87-ата минута Момчил Цветанов центрира опасно, но  Милан Миятович изби токата. Възпитаниците на старши треньора Бруно Акрапович  не допуснаха гол до края на срещата и взеха солидна преднина преди реванша.