Ботев (Пловдив) и ЦСКА- София завършиха 0:0 в първия полуфинал помежду им за Купата на  България. Двубоят се игра на "базата" на "канарчетата" в  Коматево. Така двата тима оставиха всичко да се реши на реванша в столицата. Футболистите на ЦСКА-София първи отправиха удар към вратата на съперника, след като в третата минута ГреъмКери стреля, но Янко Георгиев отрази. Пет минути по-късно Станислав  Шопов центрира отляво, топката прехвърли густаво Бусато, последва ново прехвърляне отдясно, като този път стражът на "червените" изпусна коженото кълбо  и за малко да влезе в мрежата му, но излезе в ъглов удар.  В 19-ата минута след  изпълнен пряк свободен удар топката попадна в ляво на Филип Филипов, който центрира, но малко не достигна на Радослав Терзиев да стреля към вратата. Армейците отговориха с опасна атака в 22-ата минута, когато Иван Труицов отправи точен удар, но Янко Георгиев запази вратата си суха. Пет минути по-късно вратарят на Ботев (Пд) Янко Георгиев увисна при корнер и само по-бавната реакция на Евандро лиши ЦСКА- София от  гол. В 41-ата минута  Александър Тонев отправи  опасно прострелно центриране по земя в малкото наказателно поле на гостите , но нито един негов съотборник не успя да засече топката. Втолото полувреме започна с по-активна игра на домакините. В 48-ата минута Джонатан Перейра стреля, но Густаво Бусато изби. Две минути по-късно Али   Соу центрира в наказателното поле, където Стефано Белтраме бе на добра позиция, но изпрати  топката високо над вратата на Янко Георгиев. В 65-ата минута Тодор Неделев стреля неточно. В 69-ата минута ТиогоРодригес отправи опасен удар, но Янко Георгиев спаси. Три минути по-късно Фабио Бурбанов стреля, но Густаво Бусато спаси. В 77-ата минута Али Соу стреля с глава, но Янко Георгиев изби. В 84-ата минута Тодор Неделев пусна дълаг пас на Александър Тонев, която вместо да стреля директно се опита да овладае топката, но тя излезе в аут.