Ботев (Пловдив) допусна минимална загуба с 1:2 от Лудогорец в среща от 26-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на "Хювефарма арена" в Разград, а "канарчетата" допуснаха пълен обрат.

Ботевистите поведоха на почивката с гол на Антонио Вутов, но през втората част домакините стигнаха до трите точки. При първия гол на разградчани обаче имаше сериозна засада, която бе пропусната от страничния съдия Илиян Капарашев.

В първите минути домакините бяха по-активни и направиха няколко опасни атаки. "Канарчетата" отговориха в 13-ата минута с неточен удар на Александър Тонев.

В 15-ата минута Янко Георгиев отрази удар на Чибота, а 3 минути по-късно Соуса стреля неточно. В 22-ата минута Волен Чинков бе напът да ощети сериозно "жълто-черните", след като отсъди несъществуваща дузпа за Лудогорец, но неговият асистент Димитър Димитров се намеси отлично и предотврати грешката на главния съдия.

В 27-ата минута Антонио Вутов прати топката в мрежата на Лудогорец, но попадението бе отменено заради засада от страничния съдия Илиян Капарашев. В 32-ата минута Станислав Работов, който днес празнува 18-ия си рожден ден, се намеси брилянтно, позиционирайки се по-най-добрия начин и парирайки удар на Вандерсон.

В 37-ата минута Фабио Бурбано изчисти топката пред голлинията на Ботев, след сериозно разбъркване. В последната минута на първото полувреме Лъчезар Балтанов центрира отлично отдясно, а Антонио Вутов изпревари защитниците на Лудогорец и с прецизен удар прати топката в мрежата за 1:0.

След почивката доминацията на Лудогорец бе тотална, а пред вратата на Янко Георгиев положенията летяха едно след друго. В 49-ата минута Тодор Неделев стреля опасно от свободен удар, а Владислав Стоянов изби влизащата във вратата топка.

В 52-ата минута Марселиньо стреля от средна дистанция, а Янко Георгиев спаси. Така се стигна до 57-ата минута, в която домакините изравниха с гол от явна засада. Сисиньо получи топката отдясно, но страничният рефер Илиян Капарашев пропусна засадата на защитника, последва центриране и Вандерсон с глава изравни - 1:1.

В 63-ата минута Соуса нацели гредата на вратата на Ботев. Последва серия от положения пред вратата на Ботев, а в 85-ата минута Кешеру на свой ред разтресе страничния стълб на вратата на Янко Георгиев.

Секунди по-късно Жоржиньо пропусна от чиста позиция, а "канарчетата" отговориха с неточен удар на Антонио Вутов. В 90-ата минута на двубоя Соуса центрира на задна греда към Вандерсон, а крилото с удар от близка дистанция донесе трите точки на разградчани.

Ботев: Янко Георгиев, Иван Бандаловски, Станислав Работов, Лазар Марин, Костадин Ничев, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Фабио Бурбано (65 - Станислав Шопов), Александър Тонев, Тодор Неделев (77 - Димитър Тонев), Антонио Вутов (89 - Бисер Бонев)