Ботев Пловдив завърши 1:1 с Етър Велико Търново в мач от деветия кръг на Първа лига. Това бе първата среща на "жълто-черните" под ръководството на новиятреньорски тандем Петър Пенчев и Георги Онов. Гостите пък изрявниха резултата в самия край на двубоя. Преди двубоя на входовете на стадиона бяха сложени кутии, в които феновете пускаха пари за спасението на любивияси "жълто-черен" тим.

В 5-ата минута Славчо Шоколаров стреля, но Христо Иванов запази вратата си суха. Домакините продължиха да бъдат по-активни и стигнаха до гол.  В 18-ата минута Тодор Неделев центрир, вратарят на гостите се размина с топката и от това се възползва Джонатан Перейра, който от удобна позиция реалзира гол за 1:0. Гостите опrтиха да реагират. В 26-ата минута Пламен Крачунов насочи топката с глава към съотборника си Преслав Боруков, но Георги Аргилашки се наеси навреме и хвана топката. Пет минути  по-късно Тодор Неделев намери Филип Филипов на удобна позиция, който обаче стреля в тялото на противников бранител и спечели единствено корнер.  "Канарчетата+ започнаха по-уверено второто полувреме. В 47-ата минута Тодор Неделев изведе Димитър Тонев сам срещу вратаря на великотърновци.  Младият талант на домакините стреля неточно, а можеше да подаде на съотборника си Атанас Илиев. В 62-ата минута Атанас Илиев излезе сам срещу Христо Иванов, но не успя да го преодолее.

Три минути по-късно "болярите" оганизираха опасна атака, при която Преслав Боруков стреля, но  Георги Аргилашки хвана коженото кълбо.  В 57-ата минута Даниел Пехливанов излезе  сам срещу Георги Аргилашки  и стреля, но вратарят на пловдивчани спаси.  В 62-ата минута Атанас Илиев излезе сам срещу Христо Иванов, но не успя да го преодолее.  След 15 минути по-късно  Мите Цикарски намери центира към  Атанас Илиев,  който с глава прати топката над вратата на противника. В 83-ата минута  Тодор Неделев центира, но  Атанас Илиев отправи неточен удар.
 Дебют за Ботев  направиха новото попълнение Салиф Сисе и младокат Димитър Пройчев, които влязоха в игра в края на срещата. В третата минута на даденото от рефера продължение след разбъркване пред вратата на домакините Преслав Буреков изравни за 1:1.