Локомотив Пловдив и ЦСКА София завършиха 1:1 в мач от 13 ия кръг на Първа лига.

Дебют на поста старши треньор на "черно-белите" направи Александър Тунчев. Домакините започнаха по-активно и бързо поведоха в резултата. В 5-ата минута след изпълнение на ъглов удар Парвиз Умарбаев подаде на Лукас Масоеро, която с глава прати топката във вратата на съперника за 1:0. Гостите реагираха и тръгнаха по-устремно напред и това бързо даде резултат. В 15-ата минута  коженото кълбо  бе центрирано в наказателното поле на локомотивци, Лукас Масоеро  го отклони с глава Момчил Цветанов при опита си да изчисти да го изчисти  си вкара автогол за 1:1. В 20-ата минута Бирсент Карагарен стреля, но Даниел Научов парира удара му. Три минути по-късно Георги Русев от софийския тим влезe опасно в наказателното поле на противника, но прати топката в аут. В 25-ата минута Бирсент Карагарен прояви неточен мерник пред вратата на "червените". Двубоят продължи с атаки към двеме страни.  В 38-ата  минута Георги Русев стреля неточни. Съотборникът му Галин Иванов изпълни пряк свободен удар, но прати коженото кълбо над вратата. Домакините отговориха с опасна атака две минути по-късно. Димитър Илиев подаде на намиращия се на удобна позиция Бирсент Карагарен, но Галин Иванов се намеси решително и блокира удара му. Гостите започнаха по-добре вторато полувреме, но в  46-ата минута Галин Иванов пропусна от удобна позиция. Постепенно локомотивци се активизираха. В  52-минута   Георги Минчев бе изведен в половината на гостите, но си затвори ъгъла за стрелба и потърси подаване към ДимитърИлиев, но Георги Русев пресече подаването. След две минути Даниел Наумов парира удар на Бирсент Карагарен от удобна позиция. В 57-ата минута Лукас Салинав излезе сам срещу Даниел Наумов, който парира удара му. Локомотивци продилължиха да са по-аактивни,  футболистите на ЦСКА 1948 се защитаваха с повече хора. В 78-ата минута Димитър Илиев  стреля, но Даниел Наумов изби. Пет  минути по-късно Диниш Алмейда стреля неточно с глава. Две минути по-късно Даниел Наумов хвана топката след удар на Диниш Алмейда.