Академик (Пд) грабна 4-та победа от 4 мача в Балканската лига. Пловдивският баскетболен тим за втори път надигра категорично черногорския Теодо, този път като домакин в зала СИЛА, със 77:65 /20:6, 18:16, 22:19, 17:24/ и е единственият отбор с пълен актив от победи в групата. Макар и без контузения си капитан Васил Бачев, отборът на старши треньора Йордан Янков имаше тотално превъзходство почти през целия мач и заслужено се поздрави с крайния успех.

Академик започна силно и взе убийствен аванс от 20:6 след първата четвърт. Гостите отвърнаха със серия от 13:2 в първите 4 минути на втората и стопиха пасива си само до 3 точки. Две забивки на Николов и Вуцица дадоха старт на серия от 12:0 за Академик, която отново вдигна цвуцифрена разлика от 34:19. На почивката Академик се оттегли с аванс от 16 точки, а тоталната му доминация продължи и през втората част, като в средата на третата четвърт разликата прехвърли 20 точки. В последната четвърт гостите успяха да стопят част от пасива, но и пловдивчани намалиха оборотите. Николай Николов и Мартин Сотиров бяха най-полезни за победителите с по 15 точки, Обрад Томич добави 13, Йере Вуцица - 9. Арсение Вучкович бе най-добър за гостите с 25 точки, Лазар Джурович и Петър Кушовац добавиха съответно 7 и 6. В събота Академик Пд подновява битките и в НБЛ с мач като гост на Берое от 19 часа.