Марица (Пловдив) спечели Купа България за четвърти пореден и общо шести път в историята си. В днешния финал в пазарджишката зала Васил Левски, Жълто-сините защитиха трофея си от последното завършило издание през 2019 година, побеждавайки ЦСКА (София) с категоричното 3:0 (25:11, 25:13, 25:15) след едва 67 минути игра.

Срещу титулования съперник, печелил купата цели 19 пъти, треньорът Лазар Лазаров излезе с възможно най-силния състав, който има на разположение, включително със скритото си оръжие Мирослава Паскова, която не беше играла от срещите в Шампионската лига насам. Пловдивчанки не срещнаха никакви проблеми да надиграят софиянки през първата част. Те наложиха пълно надмощие и я затвориха при 25:11 след елегантен прехвърлящ удар на Джесика Агилера от краче. В началото си вторият гейм бе малко по-оспорван, но не достатъчно, за да внесе интрига на терена. Жълто-сините контролираха резултата и отново успяха да натрупат солидна разлика за крайното 25:13. В третия гейм Марица успя да се откъсне в резултата с разлика едва след 15:14, когато направи шест поредни точки с Ива Дудова на начален удар. Секунди по-късно Александра Миланова заби мощно за победното 25:15.

Мира Паскова стана топреализатор на финала с 21 точки, от които два аса и две блокади. Александра Костадинова бе най-резултатна за ЦСКА с 10 точки.

Така пловдивчанки изпревариха Славия (София) във вечната ранглиста на състезанието. 27-кратният лауреат на Купа България Левски (София) е единственият отбор, освен ЦСКА, печелил трофея повече пъти от Марица.

Със спечелването на Купа България, пловдивчанки си осигуриха и квота за сезон 2021-2022 в европейските клубни турнири.