България падна с 0:2 от Италия във втория си мач от световните квалификация. В първия двубой преди дни футболистите на селекционера   Ясен Петров  отстъпиха с 1:3 пред Швейцария. И двете срещи на трикольорите  бяха домакински.

Така "лъвовете" останаха  без спечелена точка в групата си и класирането ни за Световното в Катар през 2022 е абсолютен мираж. Попаденията в мача забиха Андреа Белоти от съмнителна дузпа в 43-ата минута и  Мануел Лукатели в  82-ата минута.

Този път българите  демонстрираха агресия, футболни качества и желание за нещо повече от почетна загуба. Но отново не успяха да стигнат поне до частичен успех.

България има само два успеха в последните си 24 официални мача. Срещу 7 равенства и  15 поражения. За последно спечелихме официален мач на 17 ноември 2019 година срещу Чехия с 1:0.

Това пък бе първа победа за Италия в София. "Лъвовете" имаха четири равенства и две победи при домакинстата си на "адзурите".