Академик Пловдив отпадна в полуфиналите на НБЛ след трета загуба от Рилски спортист. В мач със здрави защити и ниска резултатност пловдивчани загубиха в своята зала СИЛА с 58:66 /18:13, 8:15, 13:19, 19:19/ и за втори път след 2018 година ще играят за бронзовите медали в шампионата срещу загубилия битката между Левски Лукойл и Балкан. Рилски спортист пък се класира за първи финал в НБЛ в своята история.

Академик започна добре и поведе с 5 точки след първата четвърт, но във втората отбеляза само 8 и допусна обрат до почивката. Гостите започнаха третата четвърт със серия от 10:1 и се откъснаха с 12 точки, но отборът на Йордан Янков отказа да се предаде и сведе пасива си само до 3 в последната четвърт. След това обаче класата на Рилски спортист си каза думата, разликата отново стана двуцифрена и тимът от Самоков затвори мача в своя полза.

Домакините имаша много лош ден в далечната стрелба и вкараха само 2 тройки от 26 опита срещу 6 от 30 на съперника. Обрад Томич бе най-резултатен за пловдивчани с дабъл-дабъл от 17 точки и 11 борби, Томислав Минков и Йере Вуцица вкараха по 8, като последният записа и 14 борби. За победителите се отличиха Алекс Симеонов с 15 точки, Брендън Браун с 13 и Нико Карвачо с 12 точки.