Футболистът на Дания  Кристиян Ериксен припадна на  страничната линия, колабирайки  по време на  на мача с Финландия от Евро 2020.

Той  се свлече на терена на стадион "Паркхед" малко преди края на първото полувреме и изглеждаше безжизнен, а докторите правеха сърдечен масаж повече от 5-10 минути. Съотборниците му го наобиколиха, след което бе изнесен от терена.

От УЕФА обявиха, че Ериксен е в съзнание и в стабилно състояние. Той се намира в болница в Копенхаген. Двубоят между Дания и Финландия от Евро 2020 ще се доиграе утре, твърди sports.ru.

Уелс и Швейцария завършиха наравно 1:1 във втори мач от група А на Евро 2020. "Кръстоносцити"  поведоха  в 49-та минута чрез Бреел Емболо след удар с глава. Джердан Шакири центрира от корнер и Емболо остави безпомощен Джоел Уорд. Кийфър Муур обаче изравни също с глава в 74-та минута. Той изпревари отбраната при центриране на Морел и не остави шансове на Ян Зомер.