Ботев (Пловдив) отпадна от турнира за Купата на България, след като загуби с 0:1 от Етър като гост в мач от 1/16 финалите след продължения (в редовното време 0:0). Без  звездата си Тодор Неделев "канарчетата" отстъпиха през амбицираните домакини.

В 9-ата минута  отбраната на "жълто-черните"  не успя да изчисти центриране отдясно. Топката стигна пред вратарското поле до Даниел Младенов, който стреля атрактивно със задна ножица, но над напречната греда.

В 28-ата минута Кевин Янсон стреля  от фаул. Анатоли Господинов обаче изби коженото кълбо.

В 43-ата минута се стигна до  най-спорното положение в мача до момента. Кольо Станев направи чудесен пробив отдясно и нахлу в наказателното поле, където бе повален от Филип Филипов. Домакините претендираха за дузпа, но главният съдия Димитър Буров не посочи бялата точка.

В 57-ата минута Ботев стигна до гол. След центриране от дълбочина, Антоан Бароан продължи с глава. Па Конате пък от ъгъла на вратарското поле простреля  Анатоли  Господинов. Попадението обаче бе отменено заради засада. От повторенията ясно се видя, че Николай Дичев покрива засадата и голът трябваше да бъде зачетен.

Етър стигна до гол във втората минута  първото продължение. Кольо Станев проби мощно отдясно, мина през двама футболиси на противника, продължи към Даниел Младенов, който хладнокръвно се разписа за 1:0.

В последна секунда на първото продължение "болярите" останаха с човек по-малко. Мариян Иванов фаулира Иван Василев, за което получи втори жълт и съответно червен картон.