Ботев Пловдив победи с 3:1 ЦСКА 1948 в мач от десетия кръг на Първа лига и отново излезе на първото място във времнното класиране.

Домакините натиснаха и в 3-ата минута Тодор Неделев стреля, но Даниел Наумов изби топката. Гостите отвърнаха с опасна атака в 14-ата при която Крум Стоянов стреля, се удари в крака на бранител на "канарчета" и срещна лявата грета на Георги Аргилашки. Три минути по-късно Реда Рабей стреля, но Даниел Наумов парира удара му. В 30-ата минута  Денислав Александров фаулира  Па Конате, като след преглед от системата ВАР стана ясно, че нарушението е било вътре в наказателното поле на гостите. Съдията отсъди дузпа и Тодор Неделев я вкара за 1:0. Седем минути по-късно след ентриране от корне Антоано Бароан стреля с гава, топката се удари в странината греда, попадна в Маркиньос, която направи добавка. Георги Агелов идчисти коженото кълбо. След преглед от ВАР се видя, че  се видя, че топката е преминала с пълния си обем голлинията. и резутата стана 2:0. Гостте яспаха да върна едно опадение в набато на втората част. в 49-ата минута Галин Иванов бе точен за 2:1. В 65-ата минута Георги Русев отправи опасен удар, но Георги Аргилашки запази вратата си. "Канарчетата" се съвзеха и в 67ата минута успяха да вкарат трети гол. Па Конате подаде на Маркиньс, който се разписа за 3:1. В 85-ата минута Николай Минков излезе сам срещу Николай Наумов, но не успя да ге преодолее.