Академик (Пловдив) записа трета поредна победа в Балканската лига и втора поредна срещу Берое. Тимът спечели домакинството си на тима от Стара Загора в третата си среща от лигата със 74:68.
Първата четвърт беше спечелена с 20:15 от Берое. При 25:24 за Академик завърши втората четвърт, а така на полувремето резултатът беше 44:40 за Берое. Страхотна беше третата четвърт за пловдивчани, която Академик спечели с 24:14 и поведе с 64:58 след 30 минути игра.
Последната четвърт завърши при резултат 10:10 и така след 74:68 Академик спечели двубоя.
Капитанът Васил Бачев стана най-резултатен с 18 точки, а Ефе Юртул завърши с 14. Николай Титков и Неманя Бешович приключиха с по 11 точки. За Берое най-резултатен стана Обина Олека с 15 точки.
Академик ще почива този уикенд, след като мачът с Шумен в третия кръг на НБЛ беше отложен. Следващият мач на пловдивчани по програма е на 27 октомври - гостуване на ТФТ в Северна Македония в четвърта среща от Балканската лига.