Ботев Пловдив излъга с 2:1 Ботев Враца в интересен мач от 17-ия кръг на Първа лига.

Домакините започнаха устремно и във 2-ата минута Маркиньос вкара гол, но попадението му бе отменено след намесата на ВАР. Оказа се, че е бил в положение на засада. Натискът на "канарчетата" даде своя резултат десет минути по-късно.  Тодор Неделев изведе Маркиньос на удобна позиция и бразилецът откри резултата за 1:0. В 26-ата минута вратарят на гостите Красимир Костов парира опасен шут на  Емануел Току.  Стражът на врачани беше на висота и в 39-ата минута, когато изби с крак удар на излезлия срещу него Маркиньос.  Гостите можеха да изравнят четири минути след почавката, когато влезлият на смяна Дориан Бабунски не успа да се разпише от удобна позиция. В 50-ата минута Емануел Току покачи на 2:0 с мощен удар. Гостите реагираха и в 53-ата минута Дориан Бабунски стреля, но Георги Аргилашки запази вратата си суха. Пет минути по-късно Маркиньос излезе на удобна позиция, но Красимир Костов парира удара му. В 78-ата минута Дариан Бабунски върна едно попадение, разписвайки се за 2:1.  В 91-ата минута гостите бяха близо до изравняване. Дориан Бабунски стреля от фаул,  Георги Аргилашки изпусна топката, но Станислав Петков не успя да я вкара във вратата на "канарчетата". Три минути по-късно Дариан Бабунски се разписа, но попадението му бе отменено заради засада след намесата на ВАР.