Академик (Пловдив) победи Черно море Тича  с 83:65 като гост във Варна в среща от Националната баскетболна лига при мъжете.  За първи път от началото на сезона тимът на старши треньора Йордан Янков беше  в пълен състав с всички налични баскетболисти.

Пловдивчани спечелиха първата четвърт с 22:19, а втората приключи след категоричното 24:13=   В третата четвърт Академик отново успя да победи с точка - 17:16, а последната четвърт приключи след 20:17 за пловдивчани.   Най-резултатни за пловдивчани станаха Васил Бачев и Тони Гуджино с по 15 точки, а Робъртс Фрейманис добави 13.
          За Черно море най-резултатен стана Цветомир Куртев със 17 точки. Следващият мач на Академик е на 29 януари - домакинство на Ямбол.