Ботев (Пд) разгроми с 3:0 Витоша (Бистрица) в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Хеттрик за домакините направи Тодор Неделев, а съотборникът му Димитър Пиргов бе изгонен от игра в края на първото полувреме за фаул срещу излизащия на удобна позиция Наско Милев.

Домакините започнаха по-активно и в 6-ата минута Йордан Минев стреля неточно. След пряк свободен удар на Неделев топката се отби в стената от защитници в зелено. Осем минути по-късно след пряк свободен удар  изпълнен от Тодор  Неделев топката се отби в стената от защитници в зелено. Без никой да очаква обаче коженото кълбо попадна в Стивън Петков, който сам срещу вратаря на съперника Николай  Георгиев пропусна да открие резултата, като прати топката встрани от левия му стълб. По-активната игра на домакините даде резултат в 24-та минута. Тогава Густаво  Афонсо подаде на Тодор Неделев, който с техничен удар откри резултата за 1:0. Осем минути по-късно Тодор Неделев отбеляза втория за "канарчета" с прецизен удар. В 36-ата минута Тодор Неделев изведе на Антонио Вутов на чиста позиция, който преодоля Николай Георгиев, но Михаил Милчев изби топката. Домакините обачe останаха с човек по-малко в 41-ата минута. Техният защитник Димитър Пиргов получи червен картон, след като фаулира откъсващия се опасно Наско Милев. Численото неравенство обаче на смути "жълто-черните" и секунди преди почивката Тодор Неделев покачи на 3:0  след прецизно изпълнен пряк свободен удар. Гостите започнаха по-активно второто полувреме и в 49-ата минута Даниел Кайзер парира удар на Тодор Гочев.
Три минути по-късно Йордан Минев, вместо да изчисти топката, я подаде на Иван Вълчанов в наказателното поле, последва  изстрел към вратата на Даниел Кайзер, който отново показа добър рефлекс. Домакините отвърнаха с опасна атака в 62-ата минута, при която Васил Шопов стреля опасно, но топката излезе в аут. Пет минути по-късно Стефан Христов от гостите преодоля няколко играчи на "канарчетата", но стреля неточно. В 73-ата минута Тодор Неделев центрира, Стивън Петков стреля с глава, но Ивайло Лазаров изби топката. Десет минути по-късно Густав Афонсо проби, центрира, топката попадна във Филип Филипов, който от удобна позиция я прати с глава в аут.