Академик Бултекс 99 грабна трудна, но ценна победа – осма в шампионата на НБЛ. Отборът на Асен Николов победи гостуващия Черно море с 92:80  /30:27, 19:20, 21:13, 22:20/, като отново се върна на 4-тото място в класирането. Пловдивският тим имаше известни проблеми преди почивката, но след това успя да наложи волята си, като показа отлична успеваемост в далечната стрелба – 14 тройки от 33 опита или 42 процента. Много добър дебют за пловдивския тим направи новият американски гард Трой Франклин, който бе сред най-резултатните.

Първата четвърт се превърна в надстрелване в далечната стрелба, като двата отбора вкараха по 5 тройки от 9 опита. Домакините взеха минимален аванс, който съумяха да увеличат в началото на втората четвърт. Гостите обаче успяха да изравнят до 38:38. Към края на частта сценарият се повтори – Академик Бултекс 99 отново се откъсна с 5 точки, но моряците не позволиха по-голяма разлика и стопиха пасива си.

След почивката домакините продължиха с добрата далечна стрелба, като същевременно заздравиха защитата. Това им донесе преднина от 10 точки /най-голямата в мача до момента/ преди последната заключителна четвърт. В нея студентите още по-добре напипаха верния ритъм и дори увеличиха аванса си, но гостите успяха да се доберат до по-почетна загуба.

Васил Бачев бе най-резултатен за победителите с 19 точки, Питър Олисемека добави 17 точки и 13 борби за пореден дабъл-дабъл, Трой Франклин се отчете с 16 точки при дебюта си. За варненци, които оставиха много добри впечатления с играта си, най-резултатен бе Александър Кръстев с 15 точки, Георги Боянов добави 14, Пламен Алексиев – 13 точки.