Лудогорец победи с 2:0 като гост Ботев (Пловдив) в мач от 35-ия кръг на Първа лига. Гостите започнаха по-активно и още във втората минута Сисиньо бе спрян непозволени при опасна атака. След изпълнениято на фаула вратарят на "канарчетата" Даниел Кайзер изби топката. Три минути по-късно Тодор Неделев стреля неточно. Футболистите на Лудогорец продължиха да нападат, изпалниха два корнера, но успяха да застрашат сериозна вратата на съперника. В 28-ата минута Кристиан Димитров събори Димо Бакалов в наказателното поле на "жълто-черните" и съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа м полза на шампионите. Козмин Моци обаче я пропусна след като изстреляната от него топка бе избита от вратаря Даниел Кайзер. Превъзходството на разградчани си каза думата и в 35-ата минута Клаудиу Кешеру откри резултата за 0:1 след подавана на Якуб Свиерчок. Домакините опитаха да реагират и в 40-ата минута Антонио Вутов стреля, но не затрудни Пламен Илиев. Три минути по-късно Даниел Кайзер улови топката след изпълнения на Димо Бакалов от фаул. Якуб Свиерчок покачи на 2:0 в полза на Лудогорец секунди преди почивката. През второто полувреме темпото на игра спадна. В 48-ата минута защитата на гостите парира удар на Кристиан Добрев. В 60-ата минута Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар, но стреля неточно. Пет минути по-късно Даниел Кайзер отрази опасен удар на Якуб Свиерчок. "Канарчетата"  опитаха да реагират и направиха няколко атаки, но без успех. До края на мача и двата тима не създадоха положение за гол и футболистите на Лудогорец спечелиха трите точки.