Локомотив (Пловдив) допусна тежко поражение при визитата си на Лудогорец. “Черно-белите” загубиха с 1:6 на “Хювефарма Арена” в Разград.

Oще в началните секунди домакините поведоха. Козмин Моци засече с глава центриране на Антон Неделяков и реализира за 1:0. В 13-та минута Лудогорец удвои чрез Вандерсон. Отново той бе точен в 22-та минута след подаване на Мавис Чибота. Няколко минути преди края на първата част Каули Оливейра направи 4:0.

В 66-та минута Локомотив намали резултата. Кенан Муслимович бе точен с премерен изстрел от наказателното поле. До края на срещата Лудогорец направи 6:1 след попадения на Жоржиньо и Мавис Чибота.

Официален дебют в професионалния футбол направи юношата Петър Петров. Той влезна като смяна в 85-та минута, заменяйки Акинсола Акиниеми.

В сряда от 19:15ч. Локомотив излиза за втора поредна Купа на България срещу ЦСКА-София.