Арда (Кърджали победи с 1:0 Ботев (Пловдив) в мач от 28-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадиона в пловдивския парк "Лаута". С този си успех  старши треньорът на Арда Николай Киров нанесе поражение на бившия си тим Ботев. Двубоят започна без разузнаване и още в 4-ата минута "жълто-черните" организираха охасна атака, но Джонатан Перейра не успа да нанесе опасен удар от удона позиция. Седем минути по-късно съперникът отговори с бърза акция, при която Спас Делев центрира отдясно, Радослав Василев се размина с топката, а  вратарят на "канарчетата"  Янко Георгиев  изби коженото кълбо. В 25-ата минута Тодор Неделев стреля с глава, но Емил Стоев изисти топката. При последвалия корнер се  стигна до първата спорна ситуация в двубоя.  След удар отдалеч на  Станислав Шопов топката срещна горната греда, попадна на главата на  Лъчезар Балтанов, който я вкара във вратата на противника. Голът  беше отменен заради засада, а гостите претендираха, че такава няма. Футболистите на Арда на своя ред атакуваха опасно в 34-ата минута, но Спас Делев уцели горната греда на вратата на Янко Георгиев. Секунди преди почивката Светослав Ковачев падна след в наказателното поле на пловдивчани след сблъсък с противников играч, домакините поискаха дузпа, но съдията Станислав Тодоров прецени, че няма основание да я отсъди. Играчите на Ада започнаха по-агресивно и в 52-ата минута Иван Коконов стреля неточно от удобна позиция. В 55-ата минута Тодор Неделев стреля от движение, но Месут Юсуф изби топката. В 67-ата минута Тодор Неделев стреля от движение, но топката срещна гредата на вратата на домакините. Футболистите на Арда стигнаха до гола в 81-ата минута. Тогава те изпълниха заучено положение, а най-съобразителен се оказа Радослав Василев, който се разписа за 1:0. В 89-ата минута Тодор Неделев стрял от прак свободен удар, но улучи стената от футболисти на съперника.