Ботев (Пловдив) победи с 3:1 Дунав (Русе) в мач от 29-ия кръг на Първа лига. домакините направиха пълен обрат, след като гостите поведаха  в резултата. Въпреки сeриозните си проблеми гостите започнаха двубоя добре и още в 3-ата минута Дуде Ндонгала подаде на  Свилен Щерев, която стреля от удобна позиция, но Георги Аргилашки запази вратата си. Домакините реагирираха и в 14-ата минута Станислав Шопов отправи опасен удар, но Хуго Гумиеро спаси. Русенци продължиха с опасните атаки и в 17-ата минута Стефан Христов откри резултата за 0:1. Той се възползва от грешка на Антонио Вутов, който изчисти топката в краката му и с красив прехвърлящ удера се разписа за 0:1.  Домакините натиснаха, но в 22-ата минута Антонио Вутов пропусна от изгодна позиция.В 26-ата минута Тодор Неделев стреля от пряк свободен удар, но  Уго Гуиеро изби топката. Домакините натиснаха, но в 22-ата минута Антонио Вутов пропусна от изгодна позиция. Настойчивостта на "канарчетата" си каза думата и в 30-ата минута Радослав Терзиев изравни вкарвайки гол с глава за 1:1. Седем минути по-късно Тодор  Неделев изпълни опасно пряк свободен удар, но вратарят на гостите изби коженото кълбо.

Футболистите на Ботев натиснаха още в началото на второто полувреме. В 49-ата минута Антонио  Вутов и Дженатан Перейра разиграха добра комбинация в наказателното поле на русенци топката стигна до Александър Тонев, който стреля от нетона позиция. Надмощието на "жълто-черните" даде своя резултат в 53-та минута, когато Лазар Марин се разписа за 2:1 след подаване на Тодор Неделев. Антонио Вутов реши изхода на двубоя с гола си в 67-ата минута. Това стана след красива атака на домакините. Тодор Неделев подаде на Филип Филипов,последва пас пред вратата на гостите. Александър Тонев продължи път на коженото ълбо къвм Антонио Вуттов, който покачи на 3:1. Дмакините продължиха да натискат. В 81-ата минута Фабио Бурбанов подаде на Бисер Боневь който обаче отправи неточен удар към вратата на противника.