Берое победи с 2:0 Локомотив (Пд) като гост в мач от 29-я кръг на Първа лига. Мартин камбуров вкара двата гола за заралии във вратата на бившия си тим. Нападателят вече има 235 гола в елита на българския професионален футбол.

Домакините започнаха двубоя по-активно и притиснаха съперика. В 4-ата минута Давид Малонга излезе на удобна позиция, но стреля неточно. Седе минути по-късно Милош Петрович също не учили вратата на съперника с шут отблизо. Футболистите на Берое постепенно се окопитиха и на своя ред погледнаха към вратата на "черно-белите". В 30-ата минута вратарят на "смърфовете" парира удар на Абрахам Макуота. Три минути по-късно стана мелле пред вратата на гостите, но топката излезе в аут. В 44-ата минута Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар, но учели стената от противникови футболисти. В 51-ата минута Момчил Цветанов центрира,  Анте Аралица стреля с плонж с глава, но Генадий Ганов улови топката. В 58-ата минута  Алуин Фал бе съборен в наказателното поле за "смърфовете" и съдията Николай Йорданов отсъди дузпа. Зад топката застана Мартин Камбуров, който се разписа за 0:1. Това бе неговият гол № 234 в елита на българския футбол. Мачът продължи с атаки към двете врати. В 75-ата минута Александър Цветков подаде на Мартинкамбуров, който с точен удар отблизо се разписа във вратата на бившия си отбора за 0:2. Това бе неговият гол №235 в елита. До края на мача и двата съперника не успяха да стигна до ново попадение.