Преди мача прокуристът на "канарчетата" Асен Караславов заяви, че клубното ръководство води преговори с вратаря Даниел Кайзер за еговото завръщане в тима. Ангел Палийски е подал оставката си от съвета на дирукторите на клуба Стана ясно, че феновете не са против собственика Георги Самуилов, който в момента се лекува в пловдивска болница от коронавирус.

Ботев (Пд) победи с 1:0 Етър в мач от плейофите на Първа лига и ще играя зе седмото място с тима на Черно море. Преди мача прокуристът на "канарчетата" Асен Караславов заяви, че клубното ръководство води преговори с вратаря Даниел Кайзер за еговото завръщане в тима. Ангел Палийски е подал оставката си от съвета на дирукторите на клуба Стана ясно, че феновете не са против собственика Георги Самуилов, който в момента се лекува в пловдивска болница от коронавирус. Домакините започнаха двубоя по-активно, а съперниците имдебнеха на контраатаки. При една от тях Антон Огнянов центрира, Яни Пехливанов стреля, но Янко Георгием изби. Все пак настойчивостта на "канаретата" даде резултат в 28-ата минута.Джонатан Перейра отне топката от Педро Логоа, подаде на Антнио Вутов, който с прецицен удар извън наазателно поле се разписа за 1:0. Секунди преди почивката Тодор Неделев подаде на непокрития  Фабио Бурбано, последва изстрел, но Анатоли Господинов опази вратата си суха. Гостите започнаха по-активно второто полувреме, но не успяха да застрашат сериозно вратата на противника. В 57-ата минута Милчо Ангелов стреля от удобна позиция, но Иван Бандаловски блокира шута му. В 67-ата минута Милчо Ангелов отбеляза гол, но съдията го отмени, тъй като футболистът на Етър беше в положение на засада.  Три минути по-късно съдията изгони с червен картон старши треньора на Ботев Ферарио Спасов за оспорване на негово решение. В 72-ата минута  Тонислав Йорданов отправи мощен шут към вратата на домакините, но Янго Георгиев изби коженото кълбо. В 79-ата минута Яни Пехиванов получи втори жълт и червен картон и великотърновци останаха с човек по-малко. Пет минути по-късно Тодор Неделев срял опасно от фаул  аут. Гостите останаха с двама човека по-малко в края на двубоя.   В   84-ата минута Божидар Кацарfв получи жълт картон, а три минути по-късно  бе изгонен от игра за втори жълн картон. В 90-ата минута Станислав Шопов от домакините стреля, Анотоли Господинов изби, топката се удари в гредата и напусна терена.