Академик Пд записа първа загуба в Балканската лига, в която навърза 6 поредни победи. Пловдивският баскетболен тим отстъпи като гост на Куманово със 71:86 /20:27, 11:26, 19:15, 21:18/, ден след невероятния обрат, който сътвори срещу ТФТ Скопие. Домакините натрупаха аванс от 22 точки на почивката и съумяха да задържат двуцифрена разлика до края. Умората си каза думата при пловдивчани, които изиграха петия си мач в рамките на 8 дни. Те допусаха грешки в отбрана, от които отборът на Куманово се възползва максимално до почивката. След антракта отборът на Йордан Янков заигра по-добре, но този път нямаше сили за обрат.

Николай Титков бе най-резултатен за Академик с 16 точки, Томислав Минков добави 15, Мартин Сотиров и Обрад Томич - по 10, като последният добави и 10 борби за дабъл-дабъл. Горян Марковски бе най-резултатен за победителите с 27 точки, Кори Рос записа 19, Александър Андреевич - 15. В неделя от 19 часа Академик посреща Спартак Плевен в зала СИЛА в мач от поредния кръг в НБЛ.