Локомотив Пловдив обърна с 3:2 Лудогорец в зрелищен мач от 18-ия кръг на Първа лига. Домакините първи организираха опасно атака в 14-ата минута. Димитър Илиев пое топката с гръб към вратата на съперника, обърна се и стреля, но топката излезе в аут. Две минути по-късно Кирил Десподов получи топката по крилото напредна подаде към Абел Анисе, който с точен удар откри резултата за 0:1. В 23-ата минута  Бирсент Карагерен центрира отляво към съотборника си Георги Минчев, който обаче прати топката с глава покрай вратата. Четири минути по-късно Бърнард Текпетей получи топката в наказателното поле на домакините, стреля, но Бирсент Карагарен блокира удара му. В края на полувремето локомотивци обърнаха резултата.  В 41-ата минута Лукас Салинас подаде на Момчил Цветанов, който с точен удари изравни за 1:1. Две минути по-късно капитанът на "смърфовете" Парвиз Умарбаев подаде на  Димитър Илиев майсторски прехвърли Ренан за 2:1. Локомотивци започнаха уверено втората част. В 50-ата минута след атака на локомотивци топката бе избита от защитниците на шампиона, Бирсент Карагарен стреля, но я прати в аут. Три минути по-късно Текпетей нахлу в  наказателното поле на домакините  и Гомис го фаулира. Съдията Волен Чинков отсъди дузпа. Зад топката застана Клаудиу Кешеру, който изравни за 2:2. В 60-ата минута Диниш Алмейда стреля с глава, но уцели  гредата. В 75-ата минута Диниш Алмейда пропусна отблизо да се разпише.  Лукас Салинас донесе победата на своя тим с голя си в 79-ата минута. Давив Малембана изпълни пряк свободен удар. Ренан изби топката, но тя попадна в Салинас, който фиксира крайното 3:2.  Гостите се опитаха да изравнят, но стражът на домакините Пламен Луков запази вратата си суха,  спасявайси удар на Каули секунди преди последния съдийски сигнал.