Ботев Пловдив стигна само до 1:1 с Монтана в мач от 19-ия кръг на Първа лига и утежни допълнително мястото си във временното класиране. Съперниците започнаха двубоя предпазливо и в първите минути не успяха да създадат опасни положения за гол. В 24-ата минута Реда Рабея от домакините изпълни пряк свободен удар, но ни улучи врата на съперника. Три минути по-късно Па Конате излезе на удобна позиция след грешка в защитата на съперника, но Реян Санхеджи се намеси решително и предотврати опасността. Гостите отвърнаха с опасна атака в 36-ата минута, при която Стефан Цонков получи топката в наказателното поле на "канарчета", стреля, но Кевин Янсон блокира шута му. Пет минути по-късно вратарят на Монтана Благой Макенджиев изби с мъка коварен удар на Атанас Илиев.  В  44-ата минута. Благой Макенджиев изпусна топката при центриране и Атанас Илиев стреля от ножица . Коженото кълбо   срещна горната греда и тупна върху голлинията, но Иван Михов успя да го изчисти. Футболистите на Монтана започнаха по-добре второто полумлеме и бързо поведоха в резултата. Това стана в 48-ата минута.  При бърза контраатака Александър Башлиев центрира успоредно на голлинията на вратата на домакините, където Николай Цонков засеце топката и се разписа за 0:1. Домакините реагираха на предизвикателството и започнаха да атакуват по-често, но се сблъскаха с добре организираната защита на противника.  В 69-ата минута при атака на гостите  Стефан Каменов  стреля, но Георги Аргилашки изби в корнер. Две минути по-късно  Атанас Илиев получи топката в наказателното поле на Монтана, но стреля неточно. Футболистите на Ботев изравниха резултата в 83-ата минута. Тогава Кевин Янсон намери  като резерва Мишел Еспиноса, който елегантно се разписа за  1:1. Четири  минути по-късно Славчо Шоколаров стреля, но Благой Макенджиев изби топката. Домакините натиснаха, но в първата минута на даденото от рефера четириминутно продължение на редовното време Салиф Сисе стреля с глава в аут от удобна позиция.