Академик (Пд) грабна осма победа при подновяването на шампионата в Националната баскетболна лига. В първия си мач от третото завъртане на първенството пловдивският баскетболен тим надигра категорично гостуващия Черно море с 84:70 /22:19, 23:12, 23:17, 16:22/. Домакините имаха известни проблеми само в началото на срещата, след което поеха контрола на мача и не го изпуснаха до края. Отборът на старши треньора Йордан Янков превъзхождаше съперника в защита и нападение и стреля много добре от тройката, като записа висок процент, успявайки в 11 от 25 опита. Академик игра без двамата си центрове Обрад Томич и Йере Вуцица, които лекуват травми. След дълго отсъствие поради контузия се завърна гардът Адриян Секулов.

Гостите започнаха по-добре и поведоха с 9:2, но баскетболистите на Академик бързо успяха да изравнят след тройка и добра игра на Джахи Карсън. Черно море отново се откъсна с още 4 точки, но до края на първата четвърт домакините обърнаха развоя и излязоха с 3 точки напред. В началото на втората Николай Титков наниза две тройки и поведе Академик към двуцифрена разлика, която се запази и на почивката, а през първата част младият гард бе 3 от 3 в далечната стрелба. След антракта добрата игра и точният мерник на пловдивчани продължиха и към средата на третата четвърт авансът им подгони 20 точки. С втората тройка на Гуджино тя стана именно толкова 2 минути преди края на четвъртината и се запази и преди последната четвърт. В нея домакините продължиха да контролират мача и напълно заслужено се поздравиха с крайния успех. Николай Николов бе най-резултатен за победителите с 20 точки, Антъни Гуджино добави 12 точки и 11 борби за дабъл-дабъл, Томислав Минков записа 11 точки. Новото попълнение на Черно море Терънс Томпсън бе най-резултатен за отбора си със 17 точки и 10 борби за дабъл-дабъл, Мартин Стефанов добави 10 точки за гостите, Александър Милов, Александър Стойков и Георги Боянов вкараха по 9.