Носителят  на Купата на България  по футбол Локомотив (Пловдив)  си осигури място на 1/4 финалите в тазгодишното издание на турнира  след трудна победа като домакин с 2:1 над Беласица (Петрич) в днешния осминафинален двубой.

Въмпитаниците на Александър Тунчев  трябваше да догонват в резултата, след като получиха гол и в края на срещата се добраха до успеха.

Първата част  приключи без попадения, като пропуски за "черно-белите" направиха Георги Минчев и Кристиан Илич. Футболистите на Беласица започнаха устремно второто полувреме  и в 52-ата минута поведоха в резултата след попадение на Димитър Стоев. Локомотивци натиснаха и в 73-ата минута Димитър Илиев от дузпа изравни за 1:1. Четири минути преди края на срещата Бирсент Карагарен отбеляза победния гол за своя тим.