Локомотив (Пловдив) победи  с 2:0 като гост "Арда" в мач от 22-ия кръг на Първа лига. С този си успех "черно-белите" се затвърдиха  в челото на временното класиране.  Те събраха 43 точки и делят 2-3 място с ЦСКА-София. Столичният тим има същия актив

Възпитаниците на старши треньора Александър Тунчев  започнаха по-уверено и можеха да поведат още в 12-ата минута, когато Димитър Илиев стреля силно от дъгата на наказателното поле, но топката излезе в аут. Последваха пропуски на Бирсент  Карагарен и Георги Минчев. Локомотивци поведоха в резултата в началото на второто полувреме. В 47-ата минута Кристиан Илич се разписа за 0:1 след подаване на Димитър Илиев. До края на срещата "смърфовете" диктуваха  ситуацията и си тръгнаха с трите точки.