Локомотив Пловдив победи с 2:1 ЦСКА 1948 в мач от 12-ия кръг на Първа лига.

В 3-ата минута Лазар Марин от гостите проби и центрира към Галин Иванов, но защитникът на "черно-белите" Олексей Биков изчисти топката. Осем минути по-късно  Ангел Бастунов стреля, улучи  Кристиан Гомис, топката попадна в Крум Стоянов, който обаче прати коженото кълбо в аут. В 25-ата минута  Димитър Илиев стреля с  глава, но Даниел Наумов улови топката.  Домакините поведоха с гол на Парвиз Умарбаев в 33-ата минута. Четири минути  по-късно Лукас Рейдър спаси опасен удар на Ангел Бастунов.
Гостите успяха да изравнят в началото на второто полувреме. В 48-ата минута Георги Русев центрира, а Данислав Ангелов засече топката с глава във вратата на "черно-белите" за 1:1. В 57-ата минута Димитър Илиев стреля с глава, но Даниел Наумов хвана коженото кълбо.
 В 63-ата минута Крум Стоянов събори в наказателното поле Димитър Илиев.  Футболистът на гостите получи червен картон, а реферът отсъди дузпа в полза на "смърфовете". Първоначално реферът Ивайло Стоянов вдигна жълт картон за симулация на капитана на локомотивци, но след консултация  с ВАР  промени решението си. Изгони Крум Стоянов и отсъди 11-метров наказателен удар за "черно-белите". Димитър Илиев вкара дузпата и изведе своя отбор напред в резултата за 2:1. В 82-ата минута Димитър Пиргов стреля с глава, но Лукас Рейдър спаси. В 87-ата минута Даниел Наумов изби топката след удар на Кристиан Гомис.