Ботев (Пловдив) завърши 0:0 като гост с Локомотив (София) в мач от 139ия кръг на Първа лига

В 10-ата минута Александър Александров остана непокрит след центриране от ъглов удар. Футболистът нацели топката от воле, но неточно и кълбото профуча покрай лявата греда. Четири минути по-късно  Маркиньос притисна  Александър Любенов и той не успя да изнесе топката, която отиде в Антоан Баруан. Нападателят на Ботев върна към бразилеца, но вратарят на домакините се реваншира с отлично спасяване.

В 27-ата минута Селсо Рапосо проби отдясно в 27-ата минута  и  подаде на  Октавио. Топката обаче дойде малко зад нападателя и той не успя да нанесе добър удар, пращайки кълбото над вратата. Играта продължи с поделено надмощие и през второто полувреме.

В 51-ата минута  Пинсон от домакините подаде на  Александров, който опита атрактивно да прехвърли Аргилашки. Стражът обаче реагира блестящо и спаси.

Тодор Неделев стреля опасно в 67-ата минута  от дъгата на наказателното поле. Александър Любенов обаче изби.