Ботев Пловдив падна с 0:2 от Черно море  в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Срещата  започна двуостро и в 10-ата минута Васил Панайотов от гостите стреля от удобна позиция, но топката излезе в аут. Две минути по-късно звездата на на "канарчетата" Тодор Неделев проби и центрира, топката бе избита в корнер от бранител на противника.  В 15-ата минута Велислав Василев от варненци отправи опасен удар, но неточно. В 22-ата минута Георги Аргилашки парира опасен шут на Евгений Сердюк. Две минути по-късно при опасна атака на домакините Реда Рабей стреля, но Иван Дюлгеров изби.

В 34-ата Кевин Янсон стреля отблизо, но стражът на гостите спаси. Варненци моментално организираха бърза контраатака, който бе завършена успешно от Сергей Сердюк, който се разписа за 0:1. Футболистите на Черно море продължиха да доминират В 40-ата минута Леандро Андраде бе фаулиран на границата на наказателното поле. Съдията Станислав Тодоров  отсъди дузпа за гостите, но след консултация със системата ВАР бе преценено, че нарушението на Виктор Генев е било извън наказателното поле. Възпитаниците на старши треньора Илиян Илиев започна по-добре и второто полувреме. В 47-ата минута Даниел Димов пропусна да се разпише от удобна позиция. Домакините опитаха да реагират, но в 59-ата минута Маркиньос пропусна от удобна позиция. Гостите заиграха още по-внимателно в защита и не оставиха шансове на "канарчетата" пред вратата си и дебнеха удобен момент за втори гол. Той дойде в 88-ата минута, когато Пабло Гарсия се разписа за 0:2 със силен удар извън наказателното поле.