Локомотив (Пловдив) загуби от Лудогорец с 0:4 и отпадна на 1/8-финалите за Купата на България. Двубоят се игра от 17:30 часа на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград.

Домакините откриха резултата в 11-ата минута чрез Кайо Видал. В 21-ата минута Евандро шутира от дистанция, топката рикошира и попадна в ръцете на стража на домакините.

В 57-ата минута Хорхе Сегура получи втори жълт и респективно червен картон, който остави „черно-белите“ с 10 души на терена. В 75-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Гонсалвеш подаде към Джонатан, който се разписа за 2:0. В 79-ата минута Ангел Лясков центрира за Петър Андреев, който засече с глава, но Дамян Христов улови. В 84-ата минута „орлите“ отбелязаха 3:0 чрез Руан Крус, а в добавеното време на срещата Тисера оформи крайното 4:0.

Последната официална среща за тази календарна година на Локомотив е в понеделник (11.12). „Черно-белите“ приемат Пирин (Благоевград) от 15:00 часа на „Лаута“.