Марица (Пловдив) спечели своята девета Купа на България по волейбол при жените. "Жълто-сините"  победиха във финала ЦСКА (София) с 3:1 (25:22, 25:12, 22:25, 25:15). Двубоят се игра при страхотна атмосфера в препълнената до краен предел зала „Христо Ботев“.

В първия гейм ЦСКА поведе с 5:3, маричанки обърнаха резултата в своя полза и поведоха с 16:14. Шампионките направиха страхотна серия и поведоха с 22:18. След успешна атака на Ива Дудова маричанки затвориха първата част с 25:22.

Във втората част маричанки дръпнаха с разлика при 9:6, след 5 поредни аса на Ива Дудова преднината се увеличи на 13:6. "Жълто-сините"  дръпнаха  с цели 11 точки при 20:9, а геймът беше затворен след атака на ЦСКА – 25:12.

В третат част Марица поведе с 9:6 точки, ЦСКА успя да изравни при 13:13. Пловдивчанки  излязоха напред  с три точки – 16:13, стигна се до ново равенство при 16:16. ЦСКА успя да поведе с 19:16, а геймът приключи за червените след 25:22.

В четвъртия гейм Марица поведе в самото начало с 3:0, стигна се до 8:5 за момичета на Борислав Крачанов. Шампионките увеличиха предината си – 14:10. Разликата стана 6 при 17:11, а двубоят приключи при 25:15 след контра на Мария Кривошийска.

Така Марица спечели за 9-ти пъти трофея в своята история.

Следващият мач на "жълто-сините"  е на 4 февруари – тимът стартира втория полусезон в първенството с мач срещу Славия (София) като гост.