През „женския” месец март галеристката Олга Петрова е решила да подреди в залата на Културния център на Радио Пловдив една „женска изложба”. Разсъжденията и споровете върху това какво е мястото на жените в изобразителното изкуство и дали са равностойни на мъжете художници са много стари и експлоатирани, мненията са различни, становищата често са непримирими. Странно е в 21. век, когато равнопоставеността на половете се приема едва ли не за даденост в нашето общество, да се спори по този въпрос, затова намерението на галеристката е не толкова да повдига щекотливи въпроси, а по-скоро да отдаде заслуженото на нежния пол чрез една красива и стойностна изложба.
В настоящата експозиция са поканени дванадесет художнички, представителки на различни поколения и различни стилове в живопистта. Преобладават пловдивските творци и това е нормално -  Лили Кючукова, Нели Ценова, Илиана Манукова, Вихра Григорова, Здравка Василева, Михаела Иванова и Ели Станчева са имена, които нямат нужда от специално представяне.Всички те са авторки с трайно и стабилно присъствие в художествения живот, доказали се като творци, независимо дали става въпрос за фигурални композиции като при Лили Кючукова, за натюрморти и пейзажи като при Здравка Василева, Вихра Григорова и Михаела Иванова или за абстрактен подход като при Илиана Манукова и донякъде Ели Станчева и Нели Ценова. Редом с популярните имена, в изложбата могат да се видят и платна на художнички, почти непознати на пловдивската публика. Интересен факт е, че две от тях представиха свои самостоятелни изложби в Културния център на Радио Пловдив при предишното гостуване на галерия Аспект през 2010г. – успешно развиващата се Йона Людо и Ирена Ганчева, която е по-известна с изработката на авторски бижута. Нови имена в ескпозицията са Надя Станчева, която се представя със стилизиран пейзаж, Павлина Чукич с едно почти фотореалистично платно и живеещата от години в Испания Милена Матева.
Така представени накратко, дванадесетте участнички съставляват един пъстър паноптикум от цветове, стилове, техники и тематика. Те представят чисто женския поглед и светоусещане, които превръщат залата в един оазис на доброто настроение в заобикалящия ни дискомфортен свят. А през целия месец март, символизиращ не само женското начало, но и идването на пролетта и възраждането на природата и красотата, всеки би могъл, посещавайки фоайето на Радио Пловдив, да реши за себе си вечния въпрос за мястото на жените в изкуството.