Стоте дни на кабинета „Борисов 2” се характеризират с бързи действия по увеличение на тока, спиране на проекта „Южен поток”, една актуализация на бюджет 2014 с поемането на голям дълг, приемането на нов бюджет с още по-голям дълг и спешно искане за 16 милиарда допълнителен заем. Това заяви на среща с пловдивчани снощи народният представител и член на финансовата комисия Георги Търновалийски. Близо два часа продължи разговора, на който беше поканен, за да информира от първа ръка за процесите в Народното събрание. По думите му законопроектите, които прокарват управляващите, имат за цел кадрова чистка и политическо овладяване на системи като МВР и Сметна палата. Оглушителното рекламиране на някакви съдебни и здравни реформи само прикрива фактите около нищоправенето на изпълнителната власт, подчерта той. Няма реални мерки за справяне с бедността, безработицата и доходите, дори напротив, стана ясно от думите му. В широкопрокламираната като социална програма за саниране няма нищо социално, тя е само тема за привличане на електорат, посочи Георги Търновалийски.
Ще стане ли ясна истината за КТБ? Има ли опасност за финансовата система на страната? Как БСП ще се противопостави на геноцида, който се провежда спрямо младите българи и техните семейства? Тези и още много въпроси, свързани с позицията на социалистите относно геополитическия конфликт в Украйна, бяха зададени към пловдивския депутат. БСП е категорична, че санкциите срещу Русия трябва да бъдат премахнати, защото ефектът им върху нашата икономика е изключително негативен, отговори Търновалийски. Той гарантира, че левицата в парламента остро реагира и ще продължи да го прави срещу орязването на социалните придобвки, срещу предвидените от ГЕРБ промени в образованието и срещу опитите да се подменят важните за българите теми. Според Търновалийски финансовата система на страната все още не е застрашена, въпреки намеренията на управляващите по отношение на частните пенсионни фондове. Ние искаме създаването на временна комисия, която да разгледа тяхната дейност и резултати, обяви народният представител. Той припомни, че именно БСП спаси страната от криза миналото лято, когато ГЕРБ, ДПС и техните апологети настояваха за банкова ваканция. Дано истината за фалиралата КТБ стане ясна за обществото и парите, които държавата даде, се върнат в бюджета, изрази надежда Търновалисйки.
Против сме базирането на натовски щабове и дислоциране на войски, заявиха хората в зала Сезони на Голямата къща и подчертаха, че са готови за протести, ако президент, премиер и външен министър не се съобразят с волята на суверенния български народ, който не иска война срещу Русия.

Георги Търновалийски: Предложението за създаване на комисия за пенсионните фондове е на БСП и е нормално тя да я оглави
 
          „Нормално е политическа партия, която е в опозиция е да поеме ръководството на  временната комисия за пенсионните фондове. Предложението е направено за първи път, именно от БСП и Коалицията БСП ЛЯВА БЪЛГАРИЯ”. Това заяви пред БНР народният представител от ПГ на БСП ЛЯВА БЪЛГАРИЯ Георги Търновалийски. Той подчерта, че това е практика не само в България, а в целия ЕС. „Целта на тази комисия е, освен  повече информация за състоянието на пенсионните фондове и взаимодействието между институциите, в случая- КФН с пенсионните фондове и работата на КФН по надзора на тези фондове”, коментира Търновалийски. По думите му е явно, че там има нарушена комуникация и отношения, от които страдат българските граждани и хората, които се осигуряват за втори стълб. Депутатът от левицата подчерта, че по време на изслушването на КФН и Мавродиев,  неговите колеги не са успели да  защитят  изнесената информация и в анализа си, който коренно се различава от информацията, която изнасят самите пенсионни фондове. „За нас е важно да е ясно какво се случва с втория стълб и със средствата, които са над 8 милиарда – средства на българските граждани родени след 1959г., да изследваме и взаимоотношенията между КФН с пенсионните фондове и по отношение на контрола върху дейността на тези пенсионни фондове”, обясни Търновалийски. По думите му само така ще може да се вземе едно информирано решение от народните представители при гласуване на промените в Кодекса за социално осигуряване и да се информират хората, които са излъчили членовете на парламента за състоянието на пенсионните фондове.
          Той подчерта, че работата на временната комисия за пенсионните фондове трябва да е насочена към действащите фондове. „Временната комисия трябва да уточни каква е доходността на фондовете, които са акумулирали средства. Когато в един фонд няма акумулирани средства, няма какво да бъде изследвано” , подчерта социалистът.
Според него един месец е кратък срок, но с такъв срок ще се работи по-ефективно.