Общинският съвет в Кричим прие бюджета на общината за 2015 година. Това се случи по време на редовното заседание на местния парламент. В него са заложени пари за образование, административни услуги, инфраструктурни дейности, чистота, благоустрояване.
4 милиона 682 хиляди 357 лева – толкова е целият бюджет на общината, като в него не се включват парите, осигурени от Европейския съюз и Национални програми на базата на защитените проекти. Въпреки ограничения бюджет, в списъка за капиталови разходи са включени и обекти от програмата за ремонт на общински пътища и уличната мрежа, в т.ч. и изграждане на настилка на част от една от големите улици в града – „Витоша”, по която е изградена канализация на много по-ранен етап, но до момента не беше завършена поради липса на финансов ресурс.
Един от акцентите в бюджета е разширяване на социалните услуги на територията на града.
„Осигурен е ресурс за основен ремонт и преустройство на съществуващата база на домашен социален патронаж  за обособяване на самостоятелна детска млечна кухня. С това се цели изграждането на един модерен комплекс за социални услуги.”, съобщи кметът на Кричим Атанас Калчев.
Според него по този начин ще се продължи обществената трапезария и ще се даде възможност на всички млади майки да се възползват максимално от тази услуга, тъй като комплексът се намира в центъра на града. Досега той беше в едно от обединените детски заведения.
Сега ще се направи основен ремонт, преустройство и обзавеждане – домашен социален патронаж, обществена трапезария и детска млечна кухня.
„Добрата новина е, че Община Кричим е на второ място след Пловдив по положителен приръст на население, което е добре за града.”, съобщи председателят на общинския съвет Ана Хаджиева.
Осигурен е и необходимия финансов ресурс в размер на 302 400 лева за обезпечаване на годишната вноска за погасяването на дългосрочния дълг на община Кричим, в който общината встъпи, за да осигури съфинансирането за изпълнението на инфраструктурния проект за водния цикъл в града.
„Размерът на дълга е 2 милиона и 700 хиляди лева, тъй като около 980 хиляди лева от този заем отиват за покриване на разходи за подмяна на водопроводна мрежа, която по смисъла на Оперативна програма „Околна среда” беше недопустим разход, тъй като по тези трасета не се изграждаше канализация. В същото време реално ремонтът и реконструкцията на водопроводната мрежа щеше да стане на парчета. За да се избегне това, общината пое тези допълнителни 980 хиляди лева, за да се осигури цялостна подмяна на водопроводна мрежа в обхвата на проекта за водния цикъл. Тръбите не са сменяни повече от половин век, качеството на водата е лошо, има и загуби. Всички ще изплащаме този дългосрочен кредит, затова е редно той да касае дейност, която засяга всички. В случая става въпрос за подобряване качеството на питейната вода и да се намалят загубите, които също солидарно плащаме”, коментираха от общинската администрация.