Във Военния клуб с тържествен спектакъл, много песни и танци ОУ „Георги Бенковски” днес отбеляза своя 90-т годишен юбилей от създаването си. По повод празника кметът на район „Централен” Георги Титюков лично отправи поздрав и поднесе подарък – топки за волейбол и футбол за всеки един от класовете.
„На учителите пожелавам воля, енергия и търпение да учат нашите деца. На учениците да се учат добре, защото доброто образование е много важно”, обърна се той към присъстващите. Пожелавам на целия педагогически състав и директорът – г-жа Ружка Генова да успеят с любов, отговорност и всеотдайност в нелеката задача да бъдат едновременно учители, възпитатели, съветници, довереници...”, добави още Георги Титюков.
Много гости, бивши и настоящи учители, възпитаници и родители видяха как танцовият състав на училището „Венче” умело пресъздава стъпките на традиционни български танци, как учениците от 7-ми клас представят рецитал, как старанието на учителите е дал резултат и децата успяват не само да покажат, но и да развият своя талант и умения.
За празника училището получи много подаръци и поздравителни адреси от кмета на Община Пловдив Иван Тотев, от началника на Регионалния инспекторат по образование – г-жа Иванка Киркова, както и от много приятели и колеги.