Днешната ситуация е резултат от дългогодишното бездействие на кмета на Сопот и той носи отговорност

Има решения на Общински съвет  Сопот от декември 2014 година  за искане на  безлихвен заем, какво е направено,  това питат  общинските съветници от БСП в града. Не само не е искан заем през тези месеци, но днес,  от изявление пред медиите от страна на  адвоката на фирмата изпълнител ние научаваме, че преди три години е имало възможност да се вземе такъв кредит и това е отказано от кмета на града ни. Това е поредно доказателство за безотговорно и безстопанствено отношение към съдбата на общината. Такова поведение е подсъдно, категорични са от БСП.
Две седмици отсрочка, благодарение на разбирането от страна на взискателите е добра новина за жителите на града ни, но на всички трябва да ни е ясно, че това по никакъв начин няма да реши проблемите ни. Според общинският съветник Тодор Богданов днешните действия на кмета са закъснели. Още през декември Общински съвет гласува решение, с което дава правомощия на  кмета да иска  заем по фонд Флаг и такъв от Министерство на финансите. Такова искане във фонд Флаг още не е подадено, а по информация на кмета, изнесена днес пред медиите  писмото до министър  Владислав Горанов е пуснато на 7 май. Въпросът е защо е чакано повече от четири месеца, за да се иска помощ, коментира общинския съветник.
Трябва ли  общината и нейните жители да се изправят пред свършен факт и тогава  да се търси разрешение и защо вече два месеца няма свикана сесия на общински съвет, при положение, че проблемите в града ни се увеличават с всеки изминал ден, недоумяват съветниците от левицата.
    Ние ще настояваме да се свика  нарочна сесия на  Общински съвет Сопот,  на която да се изслуша цялата информация, да бъдем запознати и с писмото  до министър Горанов и да се търсят законовите решения. Основна грешка на кмета и администрацията му  е, че до началото на 2014 те укриваха въобще информация, че имаме наложени корекции, а днес сме свидетели, че по втората част на проекта отново сме наказани, този път е само  5%., факт, който отново се укрива, допълва Богданов.