Цветан Василев заяви, че част от министрите в кабинета "Борисов" са под контрола на ДПС и Пеевски. Доган казал на банкера, "че е късно".
В интервю за TV7 бившият мажоритарен собственик на КТБ заяви:

"Цинизмът на това правителство е толкова голям, че аз не знам каква част от министрите на Бойко Борисов са негови министри и каква част са под контрола на ДПС. Със сигурност има министри, които са повече под контрола на Пеевски и компания, отколкото на Борисов. Аз съм бил активен участник в живота при предишното правителство на Борисов, знам всичките отношения на Горанов с Пеевски. Не е случайно пиене на кафе, но по няколко пъти на ден и не на едно и също място. Сега може да са променили начина на комуникация".

По думите на Василев Борисов безусловно е феномен.

"Дали има алтернатива или няма, ... какво да кажа. И Рим на един етап не е имал алтернатива, в един момент се е сгромолясала такава империя. Т.е. пътят към падението е много кратък".

Според него в момента най-сериозният бизнес в България е брокерският бизнес, свързан с КТБ. По думите му има "брокерска компания "Пеевски", брокерска компания "Сталийски", всеки продавал нещо от активите, всеки уреждал някой желаещ да се сдобие с този актив на минимална цена.

"И пред очите на сляпото общество, и пред очите на сляпата прокуратура. Да се види, че точно онези оръдия на прокуратурата са сред основните, разграбващи активите. Чрез серия от безумни цесии, на които само се намигва от правителството, активите отиват в някой джоб. Оказва се, че всички са продавачи, всички са собственици", поясни Василев.

По повод главния прокурор банкерът коментира, че първоначалният кандидат на  Пеевски бил Бойко Найденов, но след това било намерено компромисно решение - Сотир  Цацаров.

"Затова очевидно г-н Цацаров им се отблагодарява сега."

Василев намесва и името на почетния председател на ДПС Ахмед Доган, но е лаконичен:

"Доган ми каза, че е късно. Не знам какво точно е било късно. Но това означава едно - че съм бил наклеветен.Твърдо."

За пореден път Василев защити дейността на КТБ, чийто модел на работа, по думите му, не бил порочен, затова се опитва да докаже своята и на колегите си невинност. Той бе категоричен, че моделът е бил един от малкото, които са могли да поставят банката в нормални условия на работа в кризата. Той подчерта, че ако някой си мисли, че банките са някакъв оазис на спокойствието при тази икономическа ситуация, дълбоко се заблуждава.

Според него в банката все още има активи за минимум 2 млрд. евро и те могат да бъда осребрени при воля на държавата и останалите кредитори.

"Ако говорим за план, той не е планът "Барбароса". Ситуацията след КТБ и опустошенията след КТБ могат да се окажат като ситуацията в Германия след Втората световна война. Незаивисимо от всички свищовски опити на Владислав Горанов да залъгва "Юростат" бюджетният дефицит е 3,8%. Ако приемем за невъзвращаеми средствата от държавата, свързани с КТБ, отиваме към 8-9% бюджетен дефицит", обясни Василев.

Той твърди, че с обединяване на усилията могат да бъда възстановени до голяма степен средствата, които са изплатени от Фонда за гарантиране на влоговете чрез откупуване на работещите активи на КТБ, като се използват събраните средства до момента в банката. Василев изчисли, че към момента има 500-600 млн. лв. събрани от КТБ, които били в "Булбанк" и отивали "по знайни и незнайни адвокатски кантори". Банкерът уточни, че не говори за възстановяване на КТБ, а за план за намаляване на щетите.

"Няма да ме спрат нито репресиите, нито заканите, нито докладите на странно съюзилите се кредитори на статуквото. Трябва да докажа невинността си. Въпросът е, че аз нямам гаранции за справедлив процес", заяви още Цветан Василев, който още очаква сръбските власти да решат дали да го екстрадират, за да бъде съден у нас.